Author Topic: DHV Test  (Read 166 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mickey

• Galeb
  • **
  • Ime i prezime: MMihailo
  • Glajder: No
DHV Test
« on: 07 September 2019, 15:41:38 »
Možda se već diskutovalo ali ne mogu naći, pa ću postaviti ovu temu da bi razmijenili mišljenja.
Odgledao sam mnogo DHV testova na YT pročitao na DHV sajtu puno recenzija, i gotovo nijedan test koji su uradili ne odgovara klasifikaciji krila koju navodi proizvođač.
Npr. testira se LTF A krilo, dobija ocjenu DHV 4, i navodi se da je za letenje tim krilom potrebno znanje eksperta, jer je u asimetriji, frontalnom kolapsu ili spirali imalo veliko propadanje, pitch forward ili je previše mijenjalo pravac.
Da li su piloti koji testiraju krila nepristrasni inezavisni ? Primijetio sam da se i neka B krila testiraju sa ACRO sistemom. Ko leti acro sistem na xc krilu ?
Takodje se i A krila testiraju sa XC sistemima...
Uglavnom, NOVA SuSi koje je jedno od najsigurnijih krila pored 777 DECK, dobija ocjenu DHV 2 ili čak 3.
Ozone MOJO 5 takodje je ocijenjen DHV 3...
Konkretno, interesovao sam se i za moje krilo U Turn EMOTION 2, ocijenjeno je DHV 4.
Mislim da konkretno ni proizvođač nije u pravu kafa ga je svrstao u LTF A,jer ima 41 komoru i sve karakteristike B krila, jako je osjetljivo na komandu i potreban je konstantan pitch control tokom iole nemirnih uslova...ali baš da je DHV 4 ne bih se složio.
Volio bih ( ako FB nije potpuno uništio ovaj forum kao i mnoge druge ( zbog toga sam i izbrisao nalog na FB)) da uporedite vaša krila na DHV testu i date mišljenje jer krilo vjerovatno dobro poznaje pilot koji njime leti i ima 20, 50 ili 100 sati naleta u raznim meteo uslovima.
Nadam se da ćemo pokrenuti ovu temu:)

Iznad Srbije 2018
Rezultati su trenutno dostupni samo na sajtu takmicenja.
JV team - skorašnji letovi
'tice JV foruma 2018