Author Topic: U Turn EMOTION 2  (Read 224 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mickey

• Galeb
  • **
  • Ime i prezime: MMihailo
  • Glajder: No
U Turn EMOTION 2
« on: 04 March 2019, 17:19:56 »
Kupio sam skoro ovo krilo, bukvalno novo, ima manje od 4 sata u vazduhu.
Napravio sam par letova po mirnim uslovima i jako sam zadovoljan. Krilo kao i svako nobo drži odlično, ja sam sa opremom 112 kg a krilo je 100-130kg...
Termiku nijesam letio sa njim, i interesuje me da li je kko od vas imao iskustva sa ovim krilom.
Ono što me buni je da mu proizvođač daje klasifikaciju DHV 1, a na sajtu dhv.de ovo krilo je ocijenjeno sa DHV 4 i kažu da zahtijeva znanje pilota eksperta ??!!
Krilo je inače klasa A, i čudno mi je da je dobilo tako lošu ocjenu na asimetriji i front kolapsu.
Ovih dana idem sa njim u termiku pa ću se uvjeriti u ono što je napisano, bilo od proizvođača ili dhv pilota sa testa :).

Offline Mickey

• Galeb
  • **
  • Ime i prezime: MMihailo
  • Glajder: No
Re: U Turn EMOTION 2
« Reply #1 on: 23 March 2019, 17:23:06 »
 One koje interesuje info, krilo je odlično za termiku pa čak i jak vjetar. Na startu je vjetar bio oko 2-3m/s a nakon što sam poletio pojačao je duplo. Kada smo drug i ja stigli iznad mora,vjetar je bio preko 7-8m/s a udari su bili veoma jaki. Reper kako su me naučili iskusni paraglajderisti su talasi. Kada more počne da pjeni bježi dolje :).
Tog dana more je baš pjenilo,a Emotion 2 se ponašao odlično i slušao bez pogovora :).
Veoma sam zadovoljan krilom te sam odustao od prodaje i kupovine drugog novog krila čijeg proizvođača neću da reklamiram.

Iznad Srbije 2018
Rezultati su trenutno dostupni samo na sajtu takmicenja.
JV team - skorašnji letovi
'tice JV foruma 2018