Author Topic: FlyMe - uputsvo  (Read 1786 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rolex

• Čovek-Lav ptica
  • Ime i prezime: Nebojša Rosić
  • Glajder: Nova Mentor 4
FlyMe - uputsvo
« on: 07 January 2017, 23:43:27 »
U prilogu je uputstvo za ovaj program.
Evo ga i video uputstvo:

« Last Edit: 09 January 2017, 20:30:40 by JuVentus »

Offline Pumba

• Urednik foruma
    • Fly Stara Planina
  • Ime i prezime: Marko Stamenovic
  • Glajder: Ozone Delta 2
Re: FlyMe
« Reply #1 on: 09 January 2017, 10:24:14 »
Svaka cast Role na trudu! Detaljno i temeljno :)
"Aeronautics was neither an industry nor a science, it was a miracle";
http://flystaraplanina.wordpress.com/

Offline rolex

• Čovek-Lav ptica
« Reply #2 on: 09 January 2017, 15:08:00 »
Hvala Mare, pozivam još jednom i druge da uzmu učešće. Mnogo bi značilo da neko snimi način unosa taska na Compeo/Competino i slične uredjaje.
Veliki problem nastaje na startu kada gomila ljudi juri nekog da mu pomogne. Zato i radim ovo, nemoj posle neko na brdu da traži da mu unesem zadatak :)
« Last Edit: 09 January 2017, 21:08:34 by rolex »

Offline Sale

• Albatros
  • Ime i prezime: Saša Potić
  • Glajder: Mentor4
« Reply #3 on: 09 January 2017, 16:16:38 »
E Role, svaka ti cast. Jos malo da nas posluzi vreme, da ne moze da se leti... ima svasta da nas naucis. Salu na stranu, ovo si uradio vrhunski... Hvala
:D

Offline Krajna

• Čovek ptica
  • Glajder: Ozone Alpina 2
« Reply #4 on: 09 January 2017, 19:17:48 »
Role svaka cast za trud. Vrlo sam zadovljan.  :karmavise: :karmavise: :karmavise:

Offline Zligor

• Čovek-Lav ptica
Re: FlyMe - uputsvo
« Reply #5 on: 09 January 2017, 21:19:44 »
Oho, kompletno video uputstvo. Svaka čast Role za izdvojeno vreme i trud :karmavise:
Ovo će ljudima u takmičenjima jako koristiti. Kad se samo setim kako sam se letos u Kruševu živ namučio da ukucam i najprostiji task. Prosto me je bilo sramota koliko sam morao gnjaviti ljude okolo da mi pokažu i objasne sve, i da stignem sve napraviti pre početka trke.
Hvala bogu što sam se posle opet preorjentisao na slobodno letenje pa mi to više neće trebati hehe :laugh: ;)
Potpuno je isto kao i kada si bio dete i sanjao da letis.
Sada je jedina razlika u tome sto se probudis i znas da stvarno mozes :)

Offline rolex

• Čovek-Lav ptica
« Reply #6 on: 09 January 2017, 22:14:54 »
Hvala Igore. Ti si odličan pilot i žao mi je što imaš toliku averziju prema takmičenju. Postavio bih ti jedno pitanje, da u Kruševu nije bilo toliko pilota koji su leteli po zadatku da li bi baš preleteo ono što si preleteo ili bi se zadovoljio i nekim letom bliže startu?
Ja mislim da sama činjenica da se oko tebe nalazi puno paraglajdera veoma motiviše da se ide dalje i dalje(kud svi turci...)
Lično ne volim da letim sam i saznanje da sam ostao sam u vazduhu mi deluje demotivišuće.

Offline Zligor

• Čovek-Lav ptica
« Reply #7 on: 09 January 2017, 23:47:26 »
Ja nekako volim samo prelete u daljinu i fai trougao jer se osećam super kad prelazim kilometre, posebno ako se još vratim na start. Na takmičenju si nateran da letiš kud ti odrede. Istina je to što kažeš da gomila pilota u vazduhu motiviše da se ide dalje. Tad i ja osetim taj takmičarski duh i prepustim se, ali posle trke nisam skroz ispunjen. Osećam se kao da sam bio na trci a ne na letenju. Fali mi ta borba za kilometre tj. borba da se ostane u vazduhu ceo dan. Moram priznati da mi čak i fali osećaj samoće, ono kad si sam u preletu i boriš se i sa samim sobom, sa svojim strpljenjem i ne posustajanjem u daljem donošenju odluka koje vode ka još kilometara. Ne opuštati se skroz, razmišljati, donositi odluke i odmah analizirati rezultate. Biti sam u vazduhu ne treba da demotiviše. Ma to sam naučio iz onih ozonovih filmova sa Jeki Sandersonom. To mi je leglo ko budali šamar :laugh: Sve što treba znati o letenju je u tim filmovima.
Role, da nisam učestvovao u takmičenju u Kruševu i da nije bilo toliko pilota, sigurno bih probao neki veći prelet. Nema šanse da bih samo leteo blizu starta. Ograničavalo bi me jedino razmišljanje o retransportu, praćenje glavnih puteva i nepoznavanje terena. A dobro bi došlo i društvo u vazduhu, malo je dosadno leteti sam :laugh:

Offline Krajna

• Čovek ptica
  • Glajder: Ozone Alpina 2
« Reply #8 on: 10 January 2017, 10:48:38 »
Sta je Zligore, sad bi i ti da pises roman?  :P
(Odlutasmo od teme  >:D )

Offline neolit

• Orao
  • бог
« Reply #9 on: 10 January 2017, 12:24:35 »
може да буде и заједничко писање. свако као злиг да опише своје виђење летења, значаја, мотивацију, жељу, вољу, мотивацију. сви смо овог момента на планети, слободно писање са свим пикантним мислима. :karmavise: :sos:

Offline Zligor

• Čovek-Lav ptica
« Reply #10 on: 10 January 2017, 16:31:50 »
Vid' stvarno se tema zove FlyMe - uputstvo ;D

Offline coik

• Urednik foruma
  • Coik
« Reply #11 on: 26 January 2017, 21:06:45 »
Hvala puno na ovim klipovima. Odgledao sam po jednom za Flyme i xc track u mislim da cu sad jedno vreme koristiti ovaj FlyMe.Sad jos par puta da ponovim na klipu ovaj deo o unosu zadataka i tacaka. Srecom, vreme nam ide u korist ovog ucenja... Koliko kapiram od svih ovih progija ti koristis i favorizujes njega?
Ko je ono pretio nesto da ce uradi za lk800, ako se ne javi niko drugi?  :rolleyes:

Hvala jos jednom Role!

Offline rolex

• Čovek-Lav ptica
« Reply #12 on: 26 January 2017, 22:15:32 »
Drago mi je da ima onih kojima će pomoći. FlyMe je jednostavniji program sa solidnim mogućnostima. Ono što u klipu nisam obradio je mogućnost navigacije na pilota koji je u blizini a takodje ima aktivan FlyMe i live tracking. Može biti zanimljivo u grupnom preletu kada izgubiš ostale iz vida. Ja sam na takmičenima ipak koristio XcTrack zato što FlyMe boluje od nekih bagova koji mogu uzrokovati iznenadan prekid rada i logovanja a odavno nije ažuriran. Pretpostavljam da se to dešava uglavnom prilikom navigacije po tasku dok za slobodno letenje radi ok i sa njim je malo lakše uploadovati logove na XCGlobe server. Meni lično je ipak favorit LK8000 na kobou sa bluefly variom. Nije ni to savršeno rešenje zbog male frekvencije osvežavanja ekrana i nedostatka boje ali ipak vidljivost po sunčevom svetlu više cenim od ostalih stvari. Lk8000 ima sve potrebne podatke za kvalitetno letenje pa čak i previše ali se srećom višak može isključiti.
On je komplikovaniji za korišćenje i podešavanje od predhodna dva pa zato verovatno i malo kasni uputstvo za njega ali će biti, imam insajderske informacije :)

Iznad Srbije 2018
Rezultati su trenutno dostupni samo na sajtu takmicenja.
JV team - skorašnji letovi
'tice JV foruma 2018