Author Topic: Pelagonija XC  (Read 822 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zligor

• Čovek-Lav ptica
Pelagonija XC
« on: 09 August 2016, 18:16:21 »
http://doarama.com/view/883179

Mislim da je bio treći dan takmičenja kad sam zeznuo startni cilindar pa odlučio leteti svoj trougao. Tako su mi više i odgovarali glavni magistralni putevi za povratak u slučaju da iscurim. Mada je retransport na takmičenju bio besprekoran. Ipak, nekako više volim da se držim glavnih puteva nego da iscurim u neki zaseok pa moram hodati. Prevruće je u toj Pelagoniji. 600m nadmorske visine, sunce ubija.
Posle nekih 30ak pređenih kilometara, sretoh u planinama na severu doline plavi Bumerang 9. Leteli smo zajedno još 20ak kilometara do Prilepa. On malo iznad, ja malo ispod ;D Uveče vidim da je neko napravio trougao 120km, kad ono Bumerang 9 i putanje leta nam se poklapaju 8) To je taj, nema koji drugi. Pilot je Matjaž Šavs, mislim da je trenirao za evropsko, ili svetsko. Odlučio sam da napravim doaramu, sviđa mi se kako ga moja deltica dere ;D Nastavio bih ja za njim da mi se nije žurilo u wc, mada bi onda gotovo sigurno iscurio na sred doline. Ipak to krilo ima mnogo lud glajd. Možeš da ga prešišaš jedino ako gaziš spid do kraja pa onda vrtiš dust devile ;D
Čovek na kraju trak loga pravi enorman glajd i dobacuje skroz do Kruševa.

http://doarama.com/view/883179

« Last Edit: 09 August 2016, 18:19:00 by Zligor »
Potpuno je isto kao i kada si bio dete i sanjao da letis.
Sada je jedina razlika u tome sto se probudis i znas da stvarno mozes :)

Offline Ixa

• Administrator
  • Personal text
    • skyvortex
  • Ime i prezime: Ivan Zornic
  • Glajder: Niuvik Peak 3
Re: Pelagonija XC
« Reply #1 on: 10 August 2016, 12:15:17 »
Jbg, Bumerang :) .

Elem, moram da pohvalim Igora za stvarno izvrsno letenje u Makedoniji. Steta sto ne leti vise po Srbiji...

Naravno, dosta nasih pilota je napravilo sjajne letove na tekmicenju i nadam se da ce jos neko da napise koji red ovde. Ja se vec nekoliko dana kanim da izmontiram video pa da napisem izvestaj...
Do not underestimate the power of stupid people in large numbers!!!

Offline Krajna

• Čovek ptica
  • Glajder: Ozone Alpina 2
« Reply #2 on: 10 August 2016, 14:35:50 »
Sta ga hvalis kad je omasio cilindar. I to startni. Onaj na pocetku. Onaj prvi...  :plez:
Kao da se secam Zligorovih reci kroz maglu gde gundja kako su takmicenja bez veze jer nece njemu neko da odredjuje gde ce on leteti...  :ubicemezena: Tako da je on to verovatno namerno...
Svaka cast za let!
A gde je video?

Offline Zligor

• Čovek-Lav ptica
« Reply #3 on: 10 August 2016, 19:53:01 »
Hvala za pohvale ljudi :pice:
Ma Pelagonija je čudo. Mislim da niko nije loše leteo. Čak i ko se zeznuo da iscuri, sledeći let je napravio extra prelet.
Krajna druže, nisam namerno, al kad sam video da sam omašio bilo mi drago ;D

Offline Zligor

• Čovek-Lav ptica
« Reply #4 on: 10 August 2016, 20:17:26 »
E da, bratu sam poklonio kameru, dosadilo mi više da snimam. Nema te kamere koja može da dočara kako to izgleda stvarno.
Jedna igračka manje za razmišljanje. Sad mislim samo na variometar, flyme, i vodu da ne zaboravim poneti 8)

Iznad Srbije 2018
Rezultati su trenutno dostupni samo na sajtu takmicenja.
JV team - skorašnji letovi
'tice JV foruma 2018