Author Topic: XC JuventusVentus Liga - OBJAŠNJENJE pravila i pitanja  (Read 1294 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zligor

• Čovek-Lav ptica
Meni ovo sabiranje bodova u preletu sa xcgloba uopšte nije jasno. Kad sam pa to ja napravio 140km ove godine?? :laugh:
To se nešto pokvarilo/raštimovalo. Šta god da saberem i presaberem cifre nisu tačne.
Znam da je negde polovinom prošle godine prestalo da sabira nove prelete. A mi se baš bili naoštrili >:D
Kao da nije htelo uopšte da prepoznaje prelete manje distance od maksimalnog zabeleženog. A posle je zabagovalo skroz. Sad 140km...
Potpuno je isto kao i kada si bio dete i sanjao da letis.
Sada je jedina razlika u tome sto se probudis i znas da stvarno mozes :)

Offline Ixa

• Administrator
  • Personal text
    • skyvortex
  • Ime i prezime: Ivan Zornic
  • Glajder: Niuvik Peak 3
XC JuventusVentus Liga - OBJAŠNJENJE pravila i pitanja
« Reply #1 on: 16 May 2016, 00:59:36 »
Meni ovo sabiranje bodova u preletu sa xcgloba uopšte nije jasno. Kad sam pa to ja napravio 140km ove godine?? :laugh:
To se nešto pokvarilo/raštimovalo. Šta god da saberem i presaberem cifre nisu tačne.

To je ok. Ovde se prenose rezultati takmičenja koje ima jasna pravila:
 - Date:15.09.2015 - 14.09.2016 (Repeat for every season)
 - Pilot country  - Serbia
 - Max. flights: 5

evo i link
http://xcglobe.com/olc/index.php/competition/board/srbij0?year=2016&tab=solo

Možda bi bilo zanimljivo da napravimo takmičenje gde će se računati samo letovi sa takeoff u Srbiji? Ili takmičenje Juventusventus tima...

Meni je najveći rebus ova lista "tice JV foruma... nisam uspeo da pronadjem nikakvu logiku sem da Đole ove godine ima najduži prelet. Ali Zligor, Uroš i ja se nikako ne uklapamo, ni po kom kriterijumu...
Do not underestimate the power of stupid people in large numbers!!!

Offline JuVentus

• Administrator
    • Juventus Ventus
Kao što je Ixa lepo započeo, za JV XC ligu 2016 uzimamo u obzir sve letove od 15.09.2015 - 14.09.2016 godine.
Broj letova koji se boduje: 5 najboljih - sa najviše poena

KAKO SE BODUJE:
Svaki prelet se boduje tako što prvo pomnožimo broj kilometara sa koeficijentom za tip preleta

Tip letakoeficijent
Slobodan prelet(3 okretne tačke) 1.0
občan trougao1.2
FAI Trougao1.4

Nakon toga rezultat pomnožimo sa koeficijentom za klasu krila kojom je pilot leteo tog dana. Dakle, ako je leteo sa EN B krilom, njegov rezultat množimo sa 1.3. Ake je pak leteo sa takmičarskim klilom njegov koeficijent je šipak, tj. 1.

#EN A##EN B##EN C##EN D##CCC#
1.51.31.21.11.0

Na kraju kad to sve uzmemo u obzir, jednačina za računanje izgleda ovak:
(broj km)x(tip preleta)x(kategorija krila)=Rezultat

Na primer:
Djole preleti 103km niz vetar sa EN D krilom. Njegov rezultat je 103x1x1.1= 113,3 poena
Pera preleti 56km FAI trougao sa EN A krilom. Njega će obradovati rezultat od 56*1,5*1,4=117,6 poena!!!
itd...

U prilogu slika pravila koje možete pročitati na stranici:
http://xcglobe.com/olc/index.php/competition/board/juventus?year=2016&tab=rules

Takođe, na ovoj stranici možete kliknuti na strelicu pored vašeg imena da vidite koji letovi su uzeti u obzir i koliko su bodovani:
http://xcglobe.com/index.php/competition/board/juventus?tab=solo&year=2016

« Last Edit: 16 May 2016, 21:22:55 by JuVentus »
Veni, vidi, volo!
www.JuventusVentus.org

Offline Zligor

• Čovek-Lav ptica
Re: XC JuventusVentus Liga - OBJAŠNJENJE pravila i pitanja
« Reply #3 on: 16 May 2016, 22:31:28 »
E pa sad shvatam. A davno beše kad je Djole uveo to takmičenje, sad se kroz maglu sećam da je bila neka diskusija o svim tim koeficijentima.
Možda bi bilo ok kad bi ubacili i opciju hike and fly, mada onda bi odjednom na prvo mesto izbio onaj sa poslednjeg kad bi samo popeo 1000-1500m pešice ;D >:D

Potpuno je isto kao i kada si bio dete i sanjao da letis.
Sada je jedina razlika u tome sto se probudis i znas da stvarno mozes :)

Iznad Srbije 2018
Rezultati su trenutno dostupni samo na sajtu takmicenja.
JV team - skorašnji letovi
'tice JV foruma 2018