Author Topic: Ide li neko u okolini BG-a negde za vikend?  (Read 2142 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline coik

• Urednik foruma
  • Coik
Ide li neko u okolini BG-a negde za vikend?
« on: 18 April 2013, 11:32:48 »
Jedan momak iz Hrvatske dolazi na par dana u Srbiju, pitao me je preko Fb da li ima nekog letenja u okolini BG-a? Hteo bi da ponese opremu. Ako neko iz Bg ekipe planira negde na letenje za vikend nek se javi, da prosledim boj momku, kako bi mogao da vas kontaktira i nadje.

Offline Bangy

• Albatros
  • Ime i prezime: Branko Uzur
  • Glajder: Skywalk, Cayenne 5
Odg: Ide li neko u okolini BG-a negde za vikend?
« Reply #1 on: 19 April 2013, 02:08:01 »
Sad tek videh ovo, malo je kasno za odgovor. . . dosta "Beograđana" ide za Vršac zbog takmičenja međutim stvarno ne znam hoće li tamo biti dozvoljeno slobodno letenje i kad. Par nas idemo organizacionim kombijem (krećemo za okruglo 5 sati od ovog trenutka to jest u 7h) ali stvarno ne znam da li ima mesta niti kada se vraćamo. Ako se ovog vikenda odluči za Vršac koliko budemo mogli mi ćemo izaći u susret ali mora znati da će sve biti podređeno takmičenju i učesnicima. Moj mob +381 63302873

P.S. u nedelju će verovatno od 12h biti (E) dobro za Vinču.
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.

Offline coik

• Urednik foruma
  • Coik
« Reply #2 on: 19 April 2013, 11:49:31 »
hvala Bangy...momak leti icepek 6, mozda je zainteresovan za Vrsac! Preneo sam mu poruku i uputio ga na forumu, ostalo je na njemu! pozz

Airie

• Guest
« Reply #3 on: 19 April 2013, 15:57:07 »
Evo, da se taj "momak" predstavi... Cujem na ime Airie Sasha, letim od 1996, oko 200 i vise sati godisnje, letovi zadnjih par godina su mi na OLC (xcglobe). Inace sam rodom iz Slovenije a dom mi je Australija. Zaljubio sam se u Istrijanku pa sam vec neko vreme u Istri. ;)

U BG dolazim s autobusom sutra (subota) ujutro u 5:45 na autobusni kolodvor. Nemam auta i trazim nekog da mu se pridruzim. Ako trebate nekog wind dummya na Vršacu, prijavljujem se. ;)

Hvala unapred.

Pozdrav svima,
Airie

Offline JuVentus

• Administrator
    • Juventus Ventus
« Reply #4 on: 19 April 2013, 16:07:52 »
Airie, molim te postavi broj tvog telefona ovde, okačio sam tvoj poziv i na VSS grupu gde ima dosta ljudi koji idu baš na takmičenje..

Airie, please leave your number here so ppl can contact you. I forwarded your request to the VSS group where there are pilots who are going to the competition.

good luck
Veni, vidi, volo!
www.JuventusVentus.org

Airie

• Guest
« Reply #5 on: 19 April 2013, 16:11:53 »
A da... Zaboravio... +385989228081  :glajder:

Offline Mancha

• Patka
  • Ime i prezime: Ivan Mancic
  • Glajder: BGD Cure
« Reply #6 on: 19 April 2013, 16:27:38 »
Vojina ekipa ide kombijem u 8:15. Klub je relativno blizu autobuske stanice, pa ako ne nadjes jos neku varijantu javi se Voji na 063353177.

Airie

• Guest
« Reply #7 on: 19 April 2013, 20:37:08 »
Evo, dogovoreno s Vojinom ekipom.

Hvala svima i vidimo se sutra.

Pozz
Airie

Airie

• Guest
« Reply #8 on: 20 April 2013, 20:09:48 »
 Hejla! Odlicna ekipa, super druzenje i zanimljivo letenje danas. Cekao 100 godina iznad Vrsca ne bi li uspio nesto konkretnije dignuti al nije islo i sa brda sam odletio tek kad je pocela tekma. Svejedno super dan na kraju i sletanje u nekoj vukojebini kod Sopota. Hvala svima. Vidimo se opet.

http://xcglobe.com/olc/index.php/catalog#si&flights&1182753&map

Pozz,
Airie Sasha
« Last Edit: 20 April 2013, 22:01:55 by Airie »

Offline Flying_man

• Menadžer foruma
    • http://flyingman.net
« Reply #9 on: 21 April 2013, 16:09:49 »
Pozdrav Sale, lep let i kilometraza.

Offline Sale

• Albatros
  • Ime i prezime: Saša Potić
  • Glajder: Mentor4
« Reply #10 on: 22 April 2013, 09:26:26 »
Hehe, a Voja te trazio na livadi pored JAT-a...
Kasnije je Zeljkko povileneo zbog letenja mimo odobrene rute... Obzirom da je u teskim pregovorima da uopste bude dozvoljeno letenje na Kuli uz striktna ogranicenja, ovakvi preleti bi mogli da mu otezaju posao. Mozda bi dobro bilo da se negde objave uslovi pod kojima moze da se leti u Vrscu, makar i preliminarni i nepotpisani...
:D

Offline coik

• Urednik foruma
  • Coik
« Reply #11 on: 22 April 2013, 14:38:33 »
Valjda ovo nece otezati...ipak je covek prvi put leteo u Srbiji koliko sam shvatio.  8)

Offline Bangy

• Albatros
  • Ime i prezime: Branko Uzur
  • Glajder: Skywalk, Cayenne 5
« Reply #12 on: 22 April 2013, 16:57:47 »
Sale još uvek ne postoje nikakvi uslovi za letenje u Vršcu, to jest nije ništa potpisano tako da zabrana i dalje stoji. Letenje je bilo dozvoljeno samo zbog takmičenja i to u strogo određenoj zoni uz sve potrebne najave i odobrenja, oni koji su bili prisutni imali su priliku da primete da je aerodrom radio puno parom.
Organizator je dozvolio da se pored takmičenja odvija i slobodno letenje a da piloti koji se ne takmiče ne moraju sletati ni pred početak trke. Trebalo je samo da se pridržavaju određenih zona letenja (data usmena objašnjenja i istaknuto na tabli), vrte unapred zadati krug (kako ne bi ometali takmičare) i da koriste radio stanicu (frekvenciju) samo u hitnim slučajevima.
Na kraju se svelo na to da je zadnjeg dana frekvencija bila skoro stalno zauzeta i tek posle zapomaganja takmičara da se oslobodi je to urađeno tako što je onda uzurpirana frekvencija koja je korištena za retransport pa smo dalje lociranje takmičara radili uz pomoć mob. telefona. Dosta pilota nije poštovalo zadati krug čak ni posle opominjanja, a kao kruna svega prijava za prelet preko naseljenog mesta...
Pošto ono što je napisano na ovo forumu svakom dostupno treba ipak paziti kakve informacije prezentujete. Neznanje Vas ne oslobađa krivice, reče neko...
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.

Airie

• Guest
« Reply #13 on: 22 April 2013, 21:42:12 »
Mozda ne kuzim dobro ove diskusije sada... Jesam li svojim letom prekrsio neka pravila?

Kad sam letio, drzao sam se podalje od gradova, preko Vrsaca nisam letio, vrtio sam u desno u zoni iznad starta... Jos sam pre startanja pitao u kom smeru mogu napravit prelet i pokazali su mi rutu prema Beli Crkvi, cega sam se i drzao i sve do tamo (ako pogledate na track) bio sam jako nisko i tek kasnije sam uspeo dignut do baze.

Pozz,
Airie Sasha

Airie

• Guest
« Reply #14 on: 22 April 2013, 21:46:36 »
I jos da spomenem, da sam sve do Bele Crkve javljao preko radio stanice svoju poziciju i smer letenja te trenutacnu visinu. Cak sam Voji dok sam vrtio stub na 81 km od Vrsaca sms-om javio svoju poziciju. :)

Iznad Srbije 2018
Rezultati su trenutno dostupni samo na sajtu takmicenja.
JV team - skorašnji letovi
'tice JV foruma 2018