Author Topic: Skup u NS-u  (Read 7345 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sasa

• Patka
kraljevo
« Reply #30 on: 10 December 2007, 21:06:11 »
Cao Dare i svi ostali.
    Jeste,druzenje je u Kraljevu.Svi su dobrodosli,a ti obavezan i nauci sve sto smo se dogovorili bitno je za pripreme.

Offline rapid

• Pingvin
  • *
Skup u NS-u
« Reply #31 on: 10 December 2007, 21:20:31 »
I moja malenkost je bila na skupu.Blago receno kao dete pre nego sto krene u prvi razred, medju "petacima"!
Uz zahvalnost Branku i njegovoj zeni(neka mi oprosti, nisam uspeo da pohvatam sva imena) koji su spremili kao da cemo do zore da sedimo.
Upoznao sam ljude u zatvorenom a nadam se uskoro da cu ih videti i na delu.Kako rekose na Beocinu li vec negde..
Pozdrav svima.
Radomir

Offline live to fly

• Čovek ptica
Skup u NS-u
« Reply #32 on: 10 December 2007, 23:30:34 »
Pa da.Prvo okupljanje Vojvodjana na jednom mestu.
Bilo je lepo ,poucno i inspirativno videti toliko ljudi sa toliko entuzijazma,ideja i ljubavi prema letenju,na jednom mestu.
Skoro smo svi bili tu.
Zoki i Mica Marinkovici(raspolozeni i nasmejani kao i uvek),
Dino iz Palanke sa svojom lepsom polovinom,
Milos iz Loznice sa njegovim ludim Suzuki nabudzenim samurajem Dzipom sa ogromnim tockovima(zamislite Zokija Marinkovica 30 godina mladjeg,sa mindjusom na obrvi,koji muku muci sa uglovima propelera na svom motoru za Para motor.Momak nas je odusevio sve,a Zoki je video sebe u mladosti i za kratko se vratio u neka lepsa vremena)
Rapid,momak koji se verujem prvi put nasao sa toliko ljudi odusevljenih letenjem na jednom mestu.Slusao je i verujem naslutio bar malo od onoga sta ga ceka na prvom kacenju za krilo na nekoj padini.
Bata je doneo lepih vesti o vazdusnom tunelu za simulaciju slobodnog pada i pun volje za daljim akcijama.
I naravno Baki i njegova ljupka zenica su nas ugostili domacinski i zabrinuli se sto nismo vise jeli djakonija koje nam spremise oni i Mica,(kao da ja mnogo jedem jel :) ) a znaju da mi zena vec skace po lobanji sto sam debO i sto nemogu da se nakanim da trcim i znojim se oko zgrade i da me vijaju besne kere lutalice,a sve u nadi da cu skinuti koju kilu.Hvala vam puno golupcici na svemu.
Jeste.Zoki je upravu.Nije bilo alkohola osim sto sam ja dobro jeo taj dan pa sam morao da zalijem sa par casica pivceta koje mi Baki spremi,znajuci da se nece baciti jel.Tolko o mojoj malenkosti.
I sta reci.Iskustvo koje se nekupuje nikakvim parama.Nadam se da je ovo samo pocetak jednog lepog i pozitivnog druzenja ljudi ptica i zacetak jata koje ce leteti ovim nasim nebom nad ravnicom,pronoseci glas dobre volje.
Jedino mi je zao sto nismo napravili neke slike ali za njih ima vremena na letenju.

I da zamalo da zaboravim...ZIVELA BABA!!!
Zivi da bih ostvario svoje snove ili si ziveo nizasta.I covek bez snova je kao i ptica bez krila.Malo budisticke mudrosti :)

Offline JuVentus

• Administrator
    • Juventus Ventus
Skup u NS-u
« Reply #33 on: 11 December 2007, 01:12:19 »
ÈESTITAM VOJVOÐANIMA NA NAJMASOVNIJEM JV SKUPU DO SADA :D Jako mi je drago da se ovakva akcija progurala uspešno!! Zivi bili!
Veni, vidi, volo!
www.JuventusVentus.org

Offline Branko76

• Roda
  • Advance
    • vratimo se na selo
Skup u NS-u
« Reply #34 on: 11 December 2007, 14:10:30 »
ej pa evo da se i domaæin javi  8)

Veoma mi je drago da sam imao tu èast da ugostim prijatelje letaèe,ljude kakvi se retko sreæu,ljude sa kojima nije dosadno po ceo dan prièati o samo jednoj stvari, o letenju.
Ovom prilikom se zahvaljujem svima koji su bili, i pozivam ostale, da èešèe organizujemo ovakva druženja na "suvom".
Uvek se može èuti i nauèiti nešto novo i korisno.

Za nedelju sam za, samo bih voleo da se organizujemo i da kao grupa ako je to moguæe odemo, da samim tim i smanjimo troškove puta.
U moj karavan može stati dosta opreme, i nas ako se stisnemo petorica.

E jedino bi mi trebala struèna pomoæ , da prepakujem moju rezervu.
snovi o letenju polako postaju stvarnost...

Offline Branko76

• Roda
  • Advance
    • vratimo se na selo
Skup u NS-u
« Reply #35 on: 11 December 2007, 14:11:14 »
ej pa evo da se i domaæin javi   8)

Veoma mi je drago da sam imao tu èast da ugostim prijatelje letaèe,ljude kakvi se retko sreæu,ljude sa kojima nije dosadno po ceo dan prièati o samo jednoj stvari, o letenju.
Ovom prilikom se zahvaljujem svima koji su bili, i pozivam ostale, da èešèe organizujemo ovakva druženja na "suvom".
Uvek se može èuti i nauèiti nešto novo i korisno.

Za nedelju sam za, samo bih voleo da se organizujemo i da kao grupa ako je to moguæe odemo, da samim tim i smanjimo troškove puta.
U moj karavan može stati dosta opreme, i nas ako se stisnemo petorica.

E jedino bi mi trebala struèna pomoæ , da prepakujem moju rezervu.

Pitanje za Miloša, da li se do starta može doæi kolima??!!
snovi o letenju polako postaju stvarnost...

Offline dino

• Roda
    • http://www.paramotor.co.yu
Skup u NS-u
« Reply #36 on: 11 December 2007, 15:27:23 »
Zao mi je sto nisam mogao ostati do kraja ali mi je svakako drago da sam bio i da je moja inicijativa upalila!
Ajde da vec za 15-tak dana ponovimo isto!
Jos dva letaca iz Palanke se prikljucuju!

Pozdrav
Dino

Offline Nele

• Orao
Skup u NS-u
« Reply #37 on: 13 December 2007, 14:31:16 »
Zao mi je sto se nisam ranije javljao, ali evo, saznah za ovaj predivni forum tek jutros od nasih drugara i mogu vam reci da mi se ideje druzenja zaista dopadaju.
Tek prikljucen na forum, ja sam ZA kada god se ima vremena.
Obzirom da sam leteo vec u predelima oko Bukovca i Karlovaca, recite mi jeste li leteli vec na Brankovcu?
Nisam probao, iako poznajem teren veoma dobro i bilo bi jako fino... verovatno za severozapadni.
eko mi je jednom rekao da je vreme predator koji nas uhodi citavog zivota. Ja sam pre verovanja da je vreme saveznik koji nas upozorava na nasem putu kroz zivot, da cenimo svaki njegov momenat

Offline milos sky

• Orao
Skup u NS-u
« Reply #38 on: 13 December 2007, 14:42:53 »
Nele dobro nam dosao... Interesuje me jel mislis na Sremske Karlovce? Nisam znao da i tamo ima nesto... Pozdrav
if something is stupid and it works, maybe it's not so stupid :D

Offline Nele

• Orao
Skup u NS-u
« Reply #39 on: 13 December 2007, 14:54:15 »
ima ima, nego sta. jesu, Sremski karlovci su u pitanju. jedino sto ja letim i ispod dalekovoda ako moram. jedan prijatelj je na ovo komentarisao.... pa dobro, necemo o tome sta je komentarisao :)
Bila je fina padina i termika me je bacakala tamo amo, a dalekovod zuji sa strane... ali isao sam opet.
ovde iskreno nema bas nekih narocitih padina, ali su opet, izuzetno lepe za vezbu i pocetnike. iz tog razloga gradim paramotor... trebalo bi da bude interesantno i za ostale.
eko mi je jednom rekao da je vreme predator koji nas uhodi citavog zivota. Ja sam pre verovanja da je vreme saveznik koji nas upozorava na nasem putu kroz zivot, da cenimo svaki njegov momenat

Offline live to fly

• Čovek ptica
Skup u NS-u
« Reply #40 on: 13 December 2007, 16:37:25 »
Matori predstavi nam sve terene u okolini Karlovaca i na Fruskoj gori koje si provalio a koje mi nismo naveli na ovom forumu u sekciji "TERENI",opisi ih,napisi neke detalje oko njih i zakaci mozda neku sliku sa letenja na njima ili tako nesto.
Pa da svratimo i do Brankovca na prvi lep dan ili nekog drugog poletista sa te strane Fruske gore.
Zivi da bih ostvario svoje snove ili si ziveo nizasta.I covek bez snova je kao i ptica bez krila.Malo budisticke mudrosti :)

Offline Nele

• Orao
Skup u NS-u
« Reply #41 on: 13 December 2007, 18:56:33 »
Sto se slika tice, pogledaj u sekciji slike, video itd, pa ces se prepoznati mozda :)
Stavicu slike one padine o kojoj sam ti pricao, posto iznad Bukovca ne vredi ici, to je slabo za letenje.
Gde sam ja leteo sve druze moj... viddeces od slika koje sam stavio, jednu gde sam poletao na padini koju si smatrao opasnom zbog sume. Ali, zelja za letenjem je izgleda veca od moguce opasnosti koja vreba dole.
Cak sam leteo i ispod dalekovoda.... joooj, na ovim padinama, nema sta nisam probao. Nasetao sam se vise nego leteo :)
Ali dobro, mora neko probiti led.
E, jedan me je covek oterao sa svoje njive... cudnih ljudi. A padina kao rodjena za severozapadni vetar. i pita on sta ces ti tu? Ja gledam, ne mogu da verujem. i odem naravno. Sada sam p[rimetio da je izorao tu padinu, kako njegove komsije kazu, samo zato da neko ne bi iskoriscavao i kosio travu... cudnih ljudi. ima takvih koji stave ruku na celo i dokle pogled seze, to je njihovo.
no, no ih shisha.

Iznad Srbije 2018
Rezultati su trenutno dostupni samo na sajtu takmicenja.
JV team - skorašnji letovi
'tice JV foruma 2018