Poll

Glasajte za teren za koj mislite da je povoljan za ovakvo okupljanje? Uzmte u obzir koje smerove podrzava start, pristup, kampovanje...

Zlatibor
7 (50%)
Vrshac
2 (14.3%)
Sicevo
0 (0%)
Tupiznica
4 (28.6%)
Titel
1 (7.1%)

Total Members Voted: 13

Voting closed: 14 August 2007, 15:46:00

Author Topic: ParaIzlet Veliko OKUPLJANJE  (Read 21790 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Taki

• Čovek ptica
    • http://www.co.ja
ParaIzlet Veliko OKUPLJANJE
« Reply #15 on: 13 August 2007, 20:08:12 »
E kad je kampovanje u pitanju onadak sam za jbga pa ja navikao da pajkim pod vedrim nebom pa mi to i nije neki problemchic vetj normala :D

Offline Pumba

• Urednik foruma
    • Fly Stara Planina
  • Ime i prezime: Marko Stamenovic
  • Glajder: Ozone Delta 2
« Reply #16 on: 13 August 2007, 20:17:21 »
Kampovanje je zakon sto se mene tice.Samo da bude lepo vreme. Pa kad zamirise rostilj...
E, a znate ono kad malo dremate malo brojite zvezde a pored pucketa vatra...
"Aeronautics was neither an industry nor a science, it was a miracle";
http://flystaraplanina.wordpress.com/

Offline live to fly

• Čovek ptica
« Reply #17 on: 13 August 2007, 20:54:35 »
To ce biti citava kolonija para pilota na zlatiboru. :)
Licicemo na koloniju ptica sa Galapagosa!
Moralo bih nekako da se snadje i za neko ozvucenje.Malko linkin parka,cemicalsa itd.. nece biti na odmet.
Zivi da bih ostvario svoje snove ili si ziveo nizasta.I covek bez snova je kao i ptica bez krila.Malo budisticke mudrosti :)

Offline Ixa

• Administrator
  • Personal text
    • skyvortex
  • Ime i prezime: Ivan Zornic
  • Glajder: Niviuk Peak 4
« Reply #18 on: 14 August 2007, 12:21:34 »
Dobro, mi o ovome mozemo da naglabamo citavu vecnost, hajde da se odredi neki konkretan datum, ili barem okvirno.

Ja licno moram da uklopim svoje obaveze da bih dosao, a verujem da je kod vecine tako.
Do not underestimate the power of stupid people in large numbers!!!

Offline Kraso

• Patka
  • Glajder: niviuk artik2
« Reply #19 on: 14 August 2007, 12:31:56 »
I ja sam za to da se odredi konkretno datum i mesto, da bi svi mogli na vreme da se pripreme.

Offline JuVentus

• Administrator
    • Juventus Ventus
« Reply #20 on: 14 August 2007, 15:57:55 »
Ok postavljeno pitanje za glasanje. Izaberite jedan teren, uzmite u obzir sledece kriterijume:
Koje smerove podrzava start,
Moze li da se kampuje,
Dal ima asfaltni pristup.

Naravno, procitajte i ostale postove pa vidite shta kazu za koj teren....

A za datum predlazem 28,29,30 Sept(peta,sub,ned) ... Shta vi kazete?
Veni, vidi, volo!
www.JuventusVentus.org

Offline Makarije cudotvorac

• Galeb
  • **
Zlatibor
« Reply #21 on: 14 August 2007, 16:12:30 »
Pozdrav svima,nadam se da se uskoro druzimo na nekoj od lokacija ,mada ja smatram da je Zlatibor  najadekvatniji iz vishe razloga,vec je spomenuto da ima startove za vishe pravaca vetra i za letace razlicitog iskustva,po principu za nekoga sve za svakog po neshto,zatim i ambijent je sjajan za jedan kamperski vikend i sama nadmorska visina je bitan faktor zar ne,cist vazduh,kvalitetno disanje.
Na galsackom listicu ja sam pustio svoj glas za Zlatibor tako da drugari izvolite da padne konacna odluka....
Sho se mene tice datum je ok samo da i meteo bude takav...
U svakom slucaju druzicemo se....Zare
odelimo vreme na najsitnije komade i konzumirajmo svaki ponaosob sa najvecim uzivanjem...

Offline Kraso

• Patka
  • Glajder: niviuk artik2
« Reply #22 on: 14 August 2007, 19:28:37 »
Predlazem da svi klubovi organizuju pocetnicki kurs, da sakupimo sve zainteresovane za paraglajding tog dana i svima da im se odrzi cas upoznavanja sa paraglajderizmom. Trebalo bi napraviti i nekakvu vrstu nekog kratkog kursa i podeliti u kategorije: Osnovni, gde bi se pocetnici upoznali staje to paraglajder i paraglajderizam.  Napredni, gdebi oni sto vec lete, naucili nesto vise o letenju i    kurs za iskusne letace gde bi se unaprdilo i razmenilo znanje.
Zato moramo na vreme odrediti vreme i mesto, da bi zaineresovanim objavili kada ce se to odrzati i gde.
28,29,30 IX mi odgovara, mesto samo neka bude bezbedno.

Offline Makarije cudotvorac

• Galeb
  • **
« Reply #23 on: 14 August 2007, 22:11:23 »
Kad vec spomenusmo Zlatibor odoh i ja ujutro  na gore pomenutu planinu da se pridruzim Panti ...Pozdrav
odelimo vreme na najsitnije komade i konzumirajmo svaki ponaosob sa najvecim uzivanjem...

Offline live to fly

• Čovek ptica
« Reply #24 on: 15 August 2007, 08:45:40 »
Ljudi!Samo  opusteno i neobavezno druzenje,kampovanje i letenje uz dogovor u hodu.To je formula za ovo okupljanje.
Medjusobno upoznavanje JV clanova i uvodjenje novih,letenje na svim nivoima itd...
Znaci bez neke vece trzavice oko toga sta raditi a vise da nas dodje sto veci broj i da bude sto vise pozitivne energije.Ostalo ce doci samo od sebe.
Zivi da bih ostvario svoje snove ili si ziveo nizasta.I covek bez snova je kao i ptica bez krila.Malo budisticke mudrosti :)

Offline Taki

• Čovek ptica
    • http://www.co.ja
« Reply #25 on: 15 August 2007, 11:31:25 »
Pa ljudi smo najlakse je od svega dogovoriti se o svemu.
Druzenje  letenje medjusobno upoznavanje sirenje znanja sticanje novih prijatelja i iskustava to je po meni najbitnije a za spavanje klopu i ostalo vec ce se snadjemo nekako

Offline live to fly

• Čovek ptica
« Reply #26 on: 15 August 2007, 13:03:45 »
Tacno tako.Znaci samo opusteno i najvaznije je poceti skupljati kamp opremu(satore,vrece za spavanje,porcije,zice za rostilj,malo tople odece i reseni problemi.Ostalo ce ici u hodu i samo od sebe.

Offline Pumba

• Urednik foruma
    • Fly Stara Planina
  • Ime i prezime: Marko Stamenovic
  • Glajder: Ozone Delta 2
« Reply #27 on: 15 August 2007, 20:24:30 »
Mislim da su navedeni razlozi prava stvar i najbolji moguci povod za okupljanje. Sta vise covek i da pozeli? Mozda bi trebalo polako vec organizavati neku vrstu prijavljivanja. Tj. kad se odlucimo na kom ce se terenu okupiti ljudi i odredimo tacan datum. Ne treba da to bude strogo formalna prijava vec da vidimo koliko bi ljudi doslo orjentaciono.

Mogli bi mozda i da pocnemo sa nekom vrstom reklame. Koliko sam shvatio plan je da se dovedu i ljudi koji se ne bave PG-om. Pa mislim da im treba dati malo vremena da se spreme za to, odnosno isplaniraju obaveze.  Mozda  bi mogla da padne i neki poster zalepljen negde u gradu. Ili je to vec previse formalizuje dogadjaj.
"Aeronautics was neither an industry nor a science, it was a miracle";
http://flystaraplanina.wordpress.com/

Offline live to fly

• Čovek ptica
« Reply #28 on: 15 August 2007, 21:21:31 »
Mislim da previse formalizuje stvar matori.Svako od nas ima bar 2,3 ili vise prijatelja koji zele da probaju,vide a nadamo se i zive PG a podrazumeva se da vole i prirodu.
Znaci svako od nas da dovede nekoga i eto ti gomile.
Mislim da je sada najvaznije da Panta i ko je jos gore na Zlatiboru trenutno obidju lokacije za koje smatraju da ce biti pogodne za osnivanje baznog logora.Da su blizu startovi i neka omanja prodavnica i voda u bilo kom obliku(javna cesma,uredjen izvor sa pijacom vodom i sl.)
Potom objaviti lokaciju i spisak osnovnih stvari koje su potrebne da svako ponese.
Sto se tice vremenskih uslova mozemo samo da se molimo Manituu...
Bilo bih dobro obavestiti par televiziskih kuca o ovome dogadjaju ali o tome otom potom.Mislim da je to jedan od laksih poslova.
Trebace najverovatnije i neki agregat.Trebalo bih na vreme da se ustanovi dali neko od ekipe poseduje neki pa ako mora da se trazi da se pocne sto ranije.Troskovi za gorivo za agregat bih bili podeljeni izmedju ucesnika(da nekazem logorasa)i verujem da bih bili zanemarljivi(50-100 din po osobi,zavisi od brojnosti.
Djole i Panta bih trebali da kontaktiraju starije i iskusnije letace:Gugija,Svorcana,Bujketa,Dina,Marinkovice i ostalu postavku i blagovremeno ih obaveste o ideji i  pozivu na druzenje.Skrenuti ima paznju da nisu u obavezi da drze nikakva predavanja da nisu optereceni nikakvim obavezama,da je cilj okupljanja cisto druzenje,letenje i upoznavanje a nikako profitabilnog karaktera.Pokazati ljudima da su i oni od krvi i mesa i spremni da podrze,izadju u susret i pruze lep doprinos u druzenju i sirenju PG zajednice u Srbiji pa i sire.
Toliko od mene za veceras.
Mozda sam negde preterao a mozda i nisam.
Da cujem komentare?
Pozdrav svima od gustera iz NSa.

Offline Ixa

• Administrator
  • Personal text
    • skyvortex
  • Ime i prezime: Ivan Zornic
  • Glajder: Niviuk Peak 4
« Reply #29 on: 15 August 2007, 23:25:03 »
Ako je suditi po broju glasova, onda to nece biti bas VELIKO okupljanje, pre bi ga trebalo nazvati skromnim skupom. Ako Tupiznica dobije jos jedan glas, ulazimo u vrlo neizvestan finis, naravno i Sicevo bi sa 6 glasova u finisu moglo potpuno da preokrene rezultat :shock:

Svejedno predlazem da se pocne sa nekom vrstom neformalnog prijavljivanja, ne samo letaca vec svih koji bi prisustvovali, eto, da se zna sa kojim ciframa baratamo.
Do not underestimate the power of stupid people in large numbers!!!

Iznad Srbije 2018
Rezultati su trenutno dostupni samo na sajtu takmicenja.
JV team - skorašnji letovi
'tice JV foruma 2018