Poll

Glasajte za teren za koj mislite da je povoljan za ovakvo okupljanje? Uzmte u obzir koje smerove podrzava start, pristup, kampovanje...

Zlatibor
7 (50%)
Vrshac
2 (14.3%)
Sicevo
0 (0%)
Tupiznica
4 (28.6%)
Titel
1 (7.1%)

Total Members Voted: 13

Voting closed: 14 August 2007, 15:46:00

Author Topic: ParaIzlet Veliko OKUPLJANJE  (Read 21791 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline JuVentus

• Administrator
    • Juventus Ventus
ParaIzlet Veliko OKUPLJANJE
« on: 01 August 2007, 15:21:59 »
Zdravi svim prijateljima, drugarima....

Palo mi na pamet da bi bilo lepo da se krajem septembra posle DP-a jedan vikend organizujemo i napravimo pravi PARA IZLET.

Ideja je da se SVI(chitaj APSOLUTNO SVI) okupimo na jednom terenu tokom 2 dana(1 nocenje) i da organizujemo letenje, druzenje, uchenje, promociju PG-a .....

Naravno ovo je samo ideja. Da bi se ostvarilo potrebno je da se svi angazujemo po malo, predlozimo teren(e), datum, program .....

Sve ideje su dobrodoshle.
Domacini koji zele da podrze ovu akciju prijavite se :)

Pozz Djole
Veni, vidi, volo!
www.JuventusVentus.org

Offline live to fly

• Čovek ptica
« Reply #1 on: 02 August 2007, 08:49:41 »
Ideja zlata vredna.Djole svaka cast.Iz dana u dan si sve kreativniji.
Imas punu podrsku nas Novosadjana i pomoc koliko god bude u nasoj moci.
Poz matori
Zivi da bih ostvario svoje snove ili si ziveo nizasta.I covek bez snova je kao i ptica bez krila.Malo budisticke mudrosti :)

Offline Taki

• Čovek ptica
    • http://www.co.ja
« Reply #2 on: 09 August 2007, 12:41:49 »
Vrhunska ideja ja sam uvek za samo ako mi posao dozvoli :D

Offline Pumba

• Urednik foruma
    • Fly Stara Planina
  • Ime i prezime: Marko Stamenovic
  • Glajder: Ozone Delta 2
« Reply #3 on: 09 August 2007, 23:31:59 »
Extra ideja. Bilo bi jako lepo da dodju BAS SVI. Ima ovde ljudi koji su ocigledno puni elana kad je PG u pitanju i bilo bi lepo da se malo vise druzimo uzivo.
"Aeronautics was neither an industry nor a science, it was a miracle";
http://flystaraplanina.wordpress.com/

Offline Taki

• Čovek ptica
« Reply #4 on: 10 August 2007, 13:10:48 »
Rostiljce obavezno. Sto se tice majci to je odlicna ideja.

Offline Sale

• Albatros
  • Ime i prezime: Saša Potić
  • Glajder: Mentor4
« Reply #5 on: 10 August 2007, 13:43:19 »
Pa ako je ambicija da se privuku bas svi letaci, onda to mora da bude teren koji moze da "proguta" toliko pilota. Takodje mora da bude dovoljno bezbedan za pocetnike, a i dovoljno atraktivan da privuce iskusnije letace. Titel je zgodan jer moze i da se kampuje tamo, teren je stvarno prostran mada malo nizak, a ima mesta i za rostiljanje. Vinca je po meni zanimljivija za letenje jer je malkice visha, ali tesko da moze da startuje vise od jednog pilota, a i istok mnogo retko duva...takodje nije bas za pocetnike. Ja bih se u stvari najpre dvoumio izmedju Vrsca (ne i Kustilja jer tamo je 8 pilota u vazduhu vec guzva) i Rajca. U Nisu nisam nikada leteo, ali koliko znam tamo je najveci broj terena na malom rastojanju i s' te strane to je najbolja varijanta. Naravno Zlatibor bi bio odlicno resenje jer ima brda i padina za svakoga, kampovanje takodje dolazi u obzir, a rostiljanje...pa tamo bi verovatno pomor nastao medju jaganjcima.
:D

Offline Ixa

• Administrator
  • Personal text
    • skyvortex
  • Ime i prezime: Ivan Zornic
  • Glajder: Niviuk Peak 4
« Reply #6 on: 10 August 2007, 18:19:09 »
Ideja je super!

Ja sam za Zlatibor,
U svakom slucaju ako se nesto organizuje racunajte na nas iz Kragujevca, 3 ili 4 letaca sigurno.
Do not underestimate the power of stupid people in large numbers!!!

Offline JuVentus

• Administrator
    • Juventus Ventus
« Reply #7 on: 10 August 2007, 21:47:30 »
I ja mislim da je Zlatibor super mesto za ovako neshto. Nekako mi se chini da tamo ima terena za razne nivoe pilota i za sve vremenske prilike. Kao sto si rekao(darko) jes malo daleko ali za vikend moze i da se isplati.
Veni, vidi, volo!
www.JuventusVentus.org

Offline Ivan

• Roda
« Reply #8 on: 11 August 2007, 00:08:12 »
Mozda nebi trebalo ici na terene gde ce nas videti mali broj ljudi, ako vec hocemo da promovisemo paraglajding. Treba otici pored nekog grada npr. Vrsac. Bilo bi dobro da to bude medijski propraceno.  Najaviti skup nekoj lokalnoj televiziji.

Offline Flying_man

• Menadžer foruma
    • http://flyingman.net
« Reply #9 on: 11 August 2007, 01:38:23 »
Ja bih da predlozim Tupiznicu (planina kod Knjazevca). Pre par dana Razgovarao sam sa predsednikom opstine Knjazevac i oni su spremni i zainteresovani da pomognu. To bi bilo dobro da se paraglajding promovise i kod nas. Bilo bi dobro i neko ko ima tandem da ponese posto ima zainteresovanih da probaju.
Na Tupiznici imamo startove za SE,S,SW,W,NW,N. Visinska razlika je oko 500m. Ima asfaltni put do vrha. U podnozju je selo Bucje, mislim da bi mogao da se nadje povoljan smestaj a moze i da se kampuje. Ljudi u selu su prijateljski raspolozeni, tako da kad nemamo coveka za retransport neko od njih nas vozi.

Offline JuVentus

• Administrator
    • Juventus Ventus
« Reply #10 on: 11 August 2007, 12:52:02 »
Ivane: U pravu si oko terena pored grada, ali kao shto je Darko rekao tamo su ljudi navikli na PG.
Darko: Treba dovesti ljude kao shto si ti rekao, i dati im da probaju da dizu krila na poljanama, jer tako ih namamish najvishe. Kad oni sami osete kako ih vuche krilo.

Takodje treba dovesti ljude koji zive u blizini tih terena. Njima treba obavezno obezbediti probne letove(tandeme) i chasove u ground hendlingu. Po mom mishljenju ti ljudi zive pored terena i nece ih mrzeti da ih koriste, sredjuju, i razvijaju lokalnu "scenu" pg-a.

To shto si ti Bane predlozio, apsolutno se slazem sa tobom oko terena ako je takav kakav si opisao. Ako mozes prosvetli nas vishe i postavi temu "tupaznica" u "tereni i lokacije" odeljku. Pogotovo ako je gradonacelnik voljan da pripomogne to bi bilo odlichno.
Veni, vidi, volo!
www.JuventusVentus.org

Offline Taki

• Čovek ptica
« Reply #11 on: 12 August 2007, 17:14:38 »
Sto se tice tandema pricao sam sa Gorancetom iz Vrsca raspolozen je da dodje ako uspe da uklopi obaveze oko posla. Doc ei zbog druzenja a verovatno i tandem nosi sa sobom.

Offline Taki

• Čovek ptica
« Reply #12 on: 12 August 2007, 20:12:46 »
Jedino moramo imati u vidu da vecini ljudi problem pravi putovanje tj.novac,a opet treba u vecini slucajeva treba platiti i prenociste, a znamo kakva je materijalna situacija vecine gradjana nase zemlje. Zalosno ali je tako :(

Offline live to fly

• Čovek ptica
« Reply #13 on: 12 August 2007, 23:55:44 »
Kampovanje nego sta.Nikom nece nista biti od jedne noci u satoru,u vreci za spavanje.Mi smo to i zimi radili po par dana i nikome nista nije falilo.
Panto predlog usvojen :)
Zivi da bih ostvario svoje snove ili si ziveo nizasta.I covek bez snova je kao i ptica bez krila.Malo budisticke mudrosti :)

Offline Kraso

• Patka
  • Glajder: niviuk artik2
Podrska
« Reply #14 on: 13 August 2007, 16:33:08 »
Ljudi ideja je odlicna, ja trenutno vise nisam aktivan, ali za jednu takvu organiozaciju se nudim da pomognem, Ja vremena imam tako da bi mogao da se nadjem organizatoru pri ruci.
A mozda ne bi bilo lose da i klubovi povedu svoje pocetnike  na teren pa se svima zajedno odrzi jedna mala skola paraglajdinga.

Iznad Srbije 2018
Rezultati su trenutno dostupni samo na sajtu takmicenja.
JV team - skorašnji letovi
'tice JV foruma 2018