Author Topic: APEL - Oglasi  (Read 7087 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline milimaks

• Patka
APEL - Oglasi
« on: 06 August 2009, 06:57:51 »
Ovom prilikom bih zeleo da apelujem na sve one koji prodaju paraglajding opremu kojoj je takoreci prosao rok upotrebe i od nje se moze praviti reklamni materijal ili cak baciti u djubre. Zamolio bih Vas da svoje oglase ne kacite, ne zbog mene, nego da nebi ljudi koji ne poznaju dovoljno paraglajding bili povredjeni ili ... Imate valjda ljudskosti u sebi, a ne samo $$ novac!!! Ovime nikako ne podsticete razvoj nego lagano odumire paraglajding kod nas.
A Vi koji kupujete jeftinu opremu iz 19xy ili tu +-3g skupite jos malo para, ima za 500-600e lepih i proverenih DHV 1, DHV 1-2.

Nadam se da me razumete!
Pozdrav, a sada na letenje!!!

Offline boka

• Roda
Odg: APEL - Oglasi
« Reply #1 on: 06 August 2009, 11:28:19 »
 ;D necemo da te slusamo ti si protivnik paraglajdinga cim ti negiras stare i dobre paraglajdere ti si neprijatelj  :o sa tim krilima od 500-600e ovaj sport bi sigurno izumro sva sreca pa ima dosta starih krila tako da svi mogu da priuste sebi ulaznicu za paraglajding ja znam dosta ljudi koji su godinama leteli na staromodnim i otrcanim krilima ali su uvek imali kez do usiju i ja sam jedan od njih i dalje letim sa krilom starim 15god. i jos nemam nameru da ga menjam jer me dobro sluzi,i na kraju zakljucak niko nema pravo da menja tok razvoja paraglajdinga srbija je siromasna zemlja i vecina ljudi nema velike pare za skupu opremu,a sto se tice bezbednosti u ovom sportu, niko ne moze da garantuje ni za novu opremu jel je letenje iskljucivo na sopstvenu odgovornost
GULIJANDER

Offline coik

• Urednik foruma
  • Coik
« Reply #2 on: 06 August 2009, 12:33:28 »

Ja mislim da je istina negde na sredini !!!
   Mozda nisam dovoljno kompetentan da pricam , ali sa druge strane leteo sam krilo iz 93 god koje me je odlicno posluzilo , i u mnogim situacijama korigovalo moje greske . ALI !!, isto to krilo mi je dva puta na zemlji jasno dalo do znanja da vise nije za letenje,znaci dva puta mi se cepalo na zemlji , usled zamora materijala ... jednostavno odletelo je svoje i to je to !! Sada sluzi za graun headling (i uvek ga dajem drugarima da na zemlji osete prve trzaje glajdera). Kupio sam epsilona 3 (preko neta) iz 99 god i ispostavilo se da je u dobrom stanju i sada letim na njemu !! Kada budem imao dovoljno samopouzdanja uzecu neko bolje ...  itd !! ( znaci ne govorim o DHV kategorijama)

Poenta moje price je da ne treba po svaku cenu izbegavati starije modele( narocito pocetnici) i mislim da su oni za njih odlican ulazakk u  sport ! Ali sa druge strane treba voditi racuna sta se kupuje i za koju namenu !! Ako se ne varam 2000 je napravljena prekretnica u dizajnu krila pa i to treba uzeti u obzir!1

Mislim da je ovaj APEL bio na mestu !!! jer nije retka pojava da se krila koja su  odsluzila svoje,  prodaju ljudima(pocetnicima) po paprenima cenama a i bez upozorenja da je materijal postao porozan i da su produvana !!!!   Na taj nacin se ne doprinosi razvoju ovoga sporta kod nas !!

(Bez lose namere i zelje da pametujem) ... pozz !!!
« Last Edit: 06 August 2009, 12:38:48 by coik »

Offline vuisa

• Orao
    • Facebook
« Reply #3 on: 06 August 2009, 17:05:13 »
   Apel je bio upucen na 2 glajdera koja sam ja izbacio,oprosticete mi par reci o svemu ovome da kazem,g-dine Milimaks ima istine u vasoj prici.Ali ko sto ljudi vidim kometarisu  da je dobro kad se ima polovnjak za male pare ali ocuvan  nego nesto novo a zna se situacija danas...Za vasu informaciju samo ova dva su mi na prodaju  od 11 koje imam kuci ,rado cu ti dati materijal od glajdera za te reklame ako ti treba  .Mnogi su mi slali glajdere na popravku  i mislim da mogu proceniti materijal dobro a i konopce...mozes videti i nekog ko mi je slao poruku tamo gde prodajem samita ,pita sta je sa krpom koju mi je poklonio jer sam mu reko da glajder nije za letenje a da ga ja necu krpiti jer je platno otislo u ku...

Suludo je da pocetnik sam bira glajder , valjda ima instruktora koji ce to uraditi za njega i izvrsiti proveru polovnog krila  a i novog .Proslo je kod mene dosta krila do 3 god starosti koja nisu za letenje  a da se ne promene konopci od kacenja po drvecu  ili cak delta alke  o kojima cu posebno da napisem tekst sa modelima koji imaju na sebi fals alke .Olaksacu vam jer sam vec skinuo sa DHV  koji glajderi i modeli iz UP serije novi nisu za koriscenje novi  a pusteni dilerima u prodaju, tu je i GIN zaboga i ostale poznate marke .......Gospodine Milimaks radi vase sigurnosti posetite prvi link  sobzirom da vozite kako vidim Novu Ra.
kliknite svi malo ove linkove

http://www.dhv.de/typo/index.php?id=3940&item=148&backpid=4065

http://www.dhv.de/typo/index.php?id=3940&item=171

http://www.dhv.de/typo/index.php?id=3940&item=159&backpid=4065

http://www.dhv.de/typo/index.php?id=3940&item=155&backpid=4065

http://www.dhv.de/typo/index.php?id=3940&item=166&backpid=4065

http://www.dhv.de/typo/index.php?id=3940&item=153&backpid=4065

http://www.dhv.de/typo/index.php?id=3940&item=154&backpid=4065

Nego ja se ne sekiram mnogo uvezi ovog APELA ,
    Ja se sekiram kako cu na prolece pustiti  dva sistema i 1-2 dhv ili verovatno LTF  KRILO U GARMISU  NA SAJMU SA JOS PAR STVARI !  Jos se sekiram dali ima jos nekog ko ce da popularizuje paraglajding u Srbiji  bar upola kao ja.
    Recimo evo malo slika kako je prezentovan paraglajding u Krusevcu ,u pesackoj zoni , u naj fensi cafeu u gradu ,zove se El Pako...voleo bih da se na ovom sajtu pojave ovakve slike iz svakog grada  tako bi znali onda da se radi na popularizaciji  malo ozbiljnije  u Srbiji tamo gde se krecu mladi ,tamo gde su potencijalni paraglajderisti.....

Vuisa

« Last Edit: 06 August 2009, 17:29:57 by vuisa »
No Dread On The Way To The Top

Offline Taki

• Čovek ptica
    • http://www.co.ja
« Reply #4 on: 06 August 2009, 23:47:48 »
hehe Gorancetov Flirt zavrsio u kafanu

Offline deniscg

• Galeb
  • **
« Reply #5 on: 07 August 2009, 00:41:47 »
uf-uf-hu
zdravo
novi sam na ovom sajtu a isto tako novi sam i u ovom sportu....i mogu reci odmah na startu sledece: citajuci sve ove redove mozak mi se najezio....i ukapirao sam jednu stvar...DA JE MOJA MALENKOST IMALA MNOGO SRECE KADA JE  PORED SEBE IMA LJUDE, MOMKE, MOMCINE...MA LJUDSKE VELICINE, U LIKU I DJELU, PEKA ( DEDOVICA ), $AKU (SLAVKO SCEKIC), MANE (PAVLOVIC),  SVI IZ BERANA, CRNA GORA, ODAKLE SAM I JA. KADA SE SAMO SADA PRISJETIM,  A INSPIRISAN POMENUTIM ISPISANIM REDOVIMA, KOLIKO SU ONI VREMENA PROVODILI DA BI MENI I MOM PRIJATELJU, BOKIJU, OBJASNILI, PRIBLIZILI SVE STO IMA VEZE ZA PARAGLAJDING...KOLIKO SU SAMO VREMENA POTROSILI (ALI NE UZALUDNO, NADAM SE)  DA BI OSTVARILI TO PRVO KRESTENJE I POLETJELI SA POLICKIH BRDA....TANJILI SVOJE NERVE I PROVODILI VRIJEME SA NAMA SVE DOK NIJESMO NAUCILI AZBUKU...I KONACNO I MI POCELI DA RAZMISLJAMO O KUPOVINI KRILA (DO DUSE SAMO JA POSTO JE POMENUTI BOKI VEC KUPIO) NALETIM NA NEKI TEKST, APEL, ILI STA VEC ( JA GA SHVATAM KAO UPOZORENJE A U PODSVIJESTI SAM SUMNJAO NA NESTO TAKO).
ISKREN DA BUDEM, MISLIO SAM DA SU OSOBE KOJE SE BAVE EKSTREMNIM SPORTOVIMA, MNOGO KVALITETNIJI KAO LJUDI I DA ZA NJIH NE VAZI ONA TRGOVACKA "...KO-KOGA ZAJEBE" KOJA SE KORISTI ZA BUVLJE I STOCNE PIJACE.
IZGLEDA DA SAM SE DEBELO PREVARI.
NEGO IMAM JA SVOJE PRIJATELJE I DRUGARE KOJI SU TU DA PRISKOCE U POMOC I JA CU DA SE DRZIM NJIH, A NADAM SE DA NECU BITI U PRILICI DA IH RAZOCARAM, A SVIMA OSTALIM "KOLEGAMA" NEKA JE SRECNA SPRDACINA I GLEDAJTE KO CE KOGA ZAJEBATI, DALEKO CE TE DOGURATI....
ZA SADA SAMO TOLIKO

Offline coik

• Urednik foruma
  • Coik
« Reply #6 on: 07 August 2009, 01:03:09 »

Evo ja da ti u ime zajednice pozelim dobrodoslicu ...  ;) glupo je sto si upao na ovakvu temu,(ima bezbroj lepsih na sajtu)  ali mi pricamo otvoreno o svemu bas u nameri da do takvih stvari ne bi dolazilo, i da  neki novi klinci koji bi da udju u ovaj svet ne bi imali slicna iskustva... !!  Cenim to sto hvalis svoju ekipu, ali ne kudi ni nasu dok se ne upoznamo   ;D !  Aj reci par reci o sebi u rublici - predstavi se -   ;)

pozz !!

Offline wizz

• Orao
« Reply #7 on: 07 August 2009, 12:10:48 »
Jebes dan kad nista ne nauchis! Ford je rekao da su najbolja kola marke "nova". (ne misleci time na marku proizvodjacha, naravno) Mislim da isto vazi i za glajdere. Naravno, prvi moj let je bio u tandemu i cim sam sleteo krenuo sam u kupovinu krila za onoliko para koliko sam u tom trenutku mogao da odvojim. Suludo je bacati se po livadi i kachiti po glogovima u novoj opremi? Za totalnog pochetnika opravdano ulaganje je ulaganje u staru opremu. U zavisnosti od kolichine vremena provedenog u vazduhu treba lagano i kupovati sve noviju opremu. Valjda...  :)
Ja sam dodushe prilichno nov u ovom sportu i ovakve polemike mi puno znache. Na kraju krajeva, odrasli smo i imamo ochi, ushi, pamet i prijatelje kad kupujemo opremu, pa ko ne zna nek pita?
Sklon sam razmisljanju da se letenjem bavi jedan poseban, nadam se bolji deo ljudi. (i zena  :) ) Nemojte chiniti nista kako bi me razocharali?

Offline Miki

• Roda
« Reply #8 on: 07 August 2009, 12:35:34 »
neka mi neko kaze koliko su se ljudi povredili zbog loseg krila a koliko zbog svog neznanja letenja. U neznanje letenja podrazumevam sve i procenu meteo uslova i svojih mogucnosti. pa onda da pricamo o krpama.
For once man has tasted flight he will forever walk the earth
with eyes turned skywards.
For there he has been and there he longs to return.

Offline Ixa

• Administrator
  • Personal text
    • skyvortex
  • Ime i prezime: Ivan Zornic
  • Glajder: Niviuk Peak 4
« Reply #9 on: 07 August 2009, 12:41:16 »
neka mi neko kaze koliko su se ljudi povredili zbog loseg krila a koliko zbog svog neznanja letenja. U neznanje letenja podrazumevam sve i procenu meteo uslova i svojih mogucnosti. pa onda da pricamo o krpama.

Imas + karmu od mene za ovo :)
Do not underestimate the power of stupid people in large numbers!!!

Offline coik

• Urednik foruma
  • Coik
« Reply #10 on: 07 August 2009, 13:23:25 »
+1 karma i od mene Zux!!!  8)   ... Zao mi je sto nema vise instruktora na forumu ...   :-\   koliko kontam ovde je i samo jedan xc takmicar !! Darx (koga bih zeleo posebno da pohvalim i za njega +1 karma za trud i objasnjenja koja daje na forumu ) ako gresim i ima ih jos izvinjavam se ....
   Sta je poenta ... Da sam procitao na 8437y6578326 mesta do sad ( Gugi, Svorci, Bujke, i ostali dokazani piloti ) a nisam video njihov profil ovde na forumu, i uglavnom o njima saznajem zahvaljujuci izvestajima koje se ovde prosledjuju !!! Ocigledno je da imaju veliko znanje ( sa vecinom sam i stupio u kontakt i imao pozitivna iskustva,) ali isto tako mi nije jasno,  zasto ih nema ovde da nekim komentarom (uzivo)= podpomognu jos vise razvoj sporta i edukaciju mladih !!

POzz jos jednom svima !! ( i jos jednom cu da naglasim ...BEZ LOSE NAMERE !!! )

DOBAR VETAR SVIMA(od srca )  !!!!

Offline deniscg

• Galeb
  • **
« Reply #11 on: 07 August 2009, 21:45:27 »
Roda
Coik

« Odgovor #9 poslato: danas u 01:03:09 » Citat 

-- ------------------------------------------------------------------------------

Evo ja da ti u ime zajednice pozelim dobrodoslicu ...   glupo je sto si upao na ovakvu temu,(ima bezbroj lepsih na sajtu)  ali mi pricamo otvoreno o svemu bas u nameri da do takvih stvari ne bi dolazilo, i da  neki novi klinci koji bi da udju u ovaj svet ne bi imali slicna iskustva... !!  Cenim to sto hvalis svoju ekipu, ali ne kudi ni nasu dok se ne upoznamo    !  Aj reci par reci o sebi u rublici - predstavi se -   

pozz !!

HVALA NA DOBRODOSLICI, HVALA NA POZDRAVIMA.....
da krenem odmah sa pojasnjenjima koja izgleda da nisi (pez persiranja) razumio u potpunosti i da napomenem da NIJESAM NAPALJENI KLINAC KOJI ETO POKUSAVA DA SE OKUSA U "NECEMU" ALI....ako moze biti klinac od 35g, koji je pri tom otac, muz.....i sta vec ni sam ne znam....
nije mi glupo sto sam upao na bas na ovu temu, cak sta vise ste mi svi vi pomogli da potvrdim svoje sumnje u pilote glajdera, kao ljude, koji kada se okale, ocelice, udari vjetar po licu, pa malo mozak profura....onda nastaju problemi koji STE VI ZAPOCELI DA JAVNO KOMENTARISETE....e onda ja pocinjem da hvalim svoju ekipu, koja pri tom nema nikakve dozvole instruktorske. samo jedan iz te ekipe je nekada letio na jedrilici a svi ostali (i ja zajedno sa njima) pocetnici koji vec osvajaju lagano visine, kilometre....ja sam tu malo zastao jer je problem (gle slucajnosti ) oprema, koja je takva kakva je i po cijeni takvoj kakvoj je.
na onu tvoju opasku da VI pricate o svemu otvoreno lako je da odgovorim, samo ako se vratim na redove prije i vidjecete svi vi zajedno koliko se tu prljavog vesa nagomilovalo i poslije koliko se vremena to iznosi i baca u vjetar pa ko uhvati onda se mozak jezi kao meni....
volio bih da se upoznamo, a najbolji nacin je da konacno neko nadje za mene, koji ima dosta teorije a malo prakse, neko krilo a da ne bude nesto poput predhodnih redova....
rekao sam da sam iz berana, denis bozovic, i nadam se da cu uvijek biti ovakav kakav sam i do sada bio, jer u ovom sportu posebno mi se svidja druzenje, ma na kraju svi manje-vise nose isti rizik.
jos jednom pozdrav sa ljetovanja, iz budve, odmah tu pored brajica, od mene pogleda uprtog po cijeli dan u momke koji odradjuju letove u tandemu i spustaju turiste, sa nadom da cu do kraja porodicnog odmora uhvatiti priliku (i naravno finansijsku) da se sa nekim bacim odozgo i onda eto snimka da svi gledaju i uzivaju....
eto mog kratkog odgovora pa se cujemo
pozdrav

Offline Miki

• Roda
« Reply #12 on: 07 August 2009, 22:45:01 »
Ixa nemoj pogresno da me shvatis, ja sam samo pitao u vezi starih glajdera a ja sam se ipak odlucio za novi i uvek samo novi i rezervu novu i sistem i posto je kod mene dva pilota u porodici sve to dvaputa. Plus sve one potrebne stvari za XC. NE nisam ja bogat nego ako nesto hoces bukvalno ces odvajati od usta da to imas. Jer letenje jeste igra ali ne sa zivotom, sto bi rekao Bujke ,, ti glajderu poveravas zivot zato ga cuvaj da bi on tebe cuvao " , zato stedite na patikama kaficima i na jos mnogo cemu a ne na glajderima AKO VEC HOCETE DA LETITE
For once man has tasted flight he will forever walk the earth
with eyes turned skywards.
For there he has been and there he longs to return.

Offline coik

• Urednik foruma
  • Coik
« Reply #13 on: 07 August 2009, 22:58:51 »
Ixa nemoj pogresno da me shvatis, ja sam samo pitao u vezi starih glajdera a ja sam se ipak odlucio za novi i uvek samo novi i rezervu novu i sistem i posto je kod mene dva pilota u porodici sve to dvaputa. Plus sve one potrebne stvari za XC. NE nisam ja bogat nego ako nesto hoces bukvalno ces odvajati od usta da to imas. Jer letenje jeste igra ali ne sa zivotom, sto bi rekao Bujke ,, ti glajderu poveravas zivot zato ga cuvaj da bi on tebe cuvao " , zato stedite na patikama kaficima i na jos mnogo cemu a ne na glajderima AKO VEC HOCETE DA LETITE

+1 karma  8)

Offline Ixa

• Administrator
  • Personal text
    • skyvortex
  • Ime i prezime: Ivan Zornic
  • Glajder: Niviuk Peak 4
« Reply #14 on: 08 August 2009, 13:04:20 »

Ma bas sam te tako i shvatio :)  (Ja mislim isto :) )  Mislim da je najvaziji ZDRAV RAZUM (kao i za sve u zivotu). Ako neko pocne da vozi automobil da li ce biti bezbedniji u nekom najnovijem modelu nego li u nekom 20g starom polovnjaku? Opet sve zavisi od razuma. Ako vozi 100 po putevima koji nisu za takvu voznju svakako rizikuje, bez obzira na vozio. Mislim da je u ovom sportu mnogo opasnije neznanje i previsoke ambicije, nego oprema. Zato svako ko ima iole zrav razum u vreme masovnih medija (internet, tv, radio...) ne moze da napravi pogresan izbor sto se opreme tice. Mozda je pre 10-tak godina kada je u Srbiji bilo zaista malo pilota i poznavaoca pg-a to i moglo da se desava, ali budimo realni, danas to moze da se desi samo nekom ko jednostavno nece da se potrudi da sazna vise o sportu kojim zeli da se bavi.

Svako ima pravo da prodaje opremu (dok zakon to ne uredi drugacije) a ako neko kupuje spravu kojoj ce poveriti zivot, onda je njegova duznost da pre nego li to ucini sazna barem onoliko koliko je potrebno da bez razumne sumlje poveruje da je oprema koju kupuje dovoljno bezbedna.

Mnogi su upravo uz pomoc ovog foruma kupili ili odustali od kupovine opreme. I koliko ja znam, jos nisam procitao da je neko ko je kupio opremu koja je oglasavana na ovom forumu prevaren.

:)
Do not underestimate the power of stupid people in large numbers!!!

Iznad Srbije 2018
Rezultati su trenutno dostupni samo na sajtu takmicenja.
JV team - skorašnji letovi
'tice JV foruma 2018